Die Opioïedepidemie kos miljarde rande - en dit is net die punt van die ysberg

Die Opioïedepidemie kos miljarde rande - en dit is net die punt van die ysberg
Elke staat dra die las van die opioïedkrisis. Digitale aflewering / Shutterstock.com

Die verwoestende gesondheidsgevolge van die opioïedepidemie was goed gedokumenteer, Met meer as 700,000 sterftes aan oordosisse en miljoene meer geraak.

en Amerikaners leer meer elke dag oor die rol wat medisyneondernemings en verspreiders speel in die oorstromende dorpe en stede regoor die land met pynpille.

Ons weet egter relatief minder oor die finansiële koste van die krisis. In die afgelope paar jaar het verskeie studies na vore gekom wat die nasionale ekonomiese koste van die epidemie op enige plek waarskat VS $ 53 miljard om Van $ 79 miljard in 'n enkele jaar.

Maar gegewe dit state het die klag gelei As ons opioïedmakers gedagvaar het met die doel om sommige van hul eie koste te verhaal, wou ons meer spesifiek weet hoe die krisis hul begrotings benadeel het. Dit is van kritieke belang om te verstaan ​​wat hulle uit hul regsgedinge kan verhaal.

Ons het dus 'n span 20-navorsers by Penn State gelei in 'n reeks studies wat gekyk het na die verskillende maniere waarop staatsbegrotings die las van die opioïedkrisis gedra het. Die resultaat is die eerste omvattende telling van die koste van die staat opioïede.

Die hoë koste van oordosisse en behandeling

Die belangrikste - en grootste - koste is die koste verbonde aan mediese sorg.

Alhoewel voor studies het beraamde die mediese costs Geen misbruik van opioïede het vir die Medicaid-programme van die state 'n omvattende boekhouding gegee van die koste nie. Hierdie koste sluit die koste in wat verband hou met oordosisse, behandeling vir opioïedverwante toestande en ander versorging wat hulle mag ontvang as gevolg van die gevolge hiervan, soos hepatitis C en HIV.


Kry die nuutste van InnerSelf


Ons span het die data gepak uit 17 verklaar dat Medicaid-databasisse eis en die data dan ekstrapoleer om ramings op nasionale vlak te maak. Ons skat dat Medicaid-programme in die algemeen ten minste $ 72 miljard bestee het weens misbruik van opioïede van 1999 tot 2013, die jongste jaar met beskikbare data.

Op grond van 'n raming van Medicaid-koste van $ 8.4 miljard in 2013, skat ons dat state waarskynlik 'n ekstra $ 40 miljard sedertdien bestee het, wat die totale rekening op minstens $ 112 miljard te staan ​​bring.

Laer indiensneming, minus belastinginkomste

Benewens die gevolge vir die gebruik van gesondheidsorg, kan misbruik van opioïede ook lei beduidende dalings in indiensneming, wat op hul beurt weer state van verwagte belastinginkomste kan beroof.

Gebruik 'n aanlyn belasting simulator en 'n bestaande studie op die effek van persone wat die arbeidsmag verlaat weens opioïedmisbruik, kon ons skat hoeveel belastinginkomste state verloor het.

Ons skat dat state moontlik byna $ 12 miljard aan belastinginkomste van 2000 tot 2016 verloor het weens die effek van opioïedmisbruik op individue se werkvermoë. Lopende koste beloop ongeveer $ 700 miljoen per jaar, wat 'n geraamde totaal deur 2018 op meer as $ 13 miljard te staan ​​bring.

Daar is ander koste verbonde aan lande wat verband hou met die feit dat 'n deel van die bevolking nie kan werk nie, soos die verhoging van geldvoorwaardes, voedingsprogramme, staatsbefondsde gesondheidsversekering en ander veiligheidsnetprogramme.

Alhoewel ons nie oor goeie gegewens beskik om ramings te gee nie, sal dit belangrike koste wees om state te oorweeg om vooruit te gaan.

Die Opioïedepidemie kos miljarde rande - en dit is net die punt van die ysberg
Die koste verbonde aan die vervolging en opsluiting van mense wat opioïede misbruik, kan optel. AP Foto / Elise Amendola

Strafregtelike koste

Strafreg is 'n ander belangrike komponent van opioïedverwante koste vir state.

Tot op hede het baie kostestudies gefokus op diegene wat in die gevangenis of in die tronk is mag be nie in staat om werk. Tog is state en plaaslike munisipaliteite spandeer aansienlike hulpbronne oor arrestasies, howe en regstellings wat voortspruit uit misbruik van opioïede.

Alhoewel verskeie studies probeer het om hierdie koste te skat, het niemand die volledige stel opioïedverwante strafregtelike koste op staatsvlak ondersoek nie. Weens die probleme om betroubare data te bekom, het ons span op Pennsylvania gefokus. Ons skat dat die opioïedkrisis van 2007 tot 2016 die strafregstelsel in die staat $ 526 miljoen gekos het.

Hierdie syfers is van jaar tot jaar baie wisselvallig en van al die state, maak dit baie moeilik om met 'n omvattende, landswye skatting te kom. Aangesien Pennsylvania beide 'n groot bevolking en is buitengewoon hard getref deur die opioïedkrisis is die koste in Pennsylvania waarskynlik hoër as gemiddeld.

Die Pennsylvania-ramings toon egter dat die koste groot is en waarskynlik die miljarde dollars landwyd sal beloop.

Die Opioïedepidemie kos miljarde rande - en dit is net die punt van die ysberg
Kinders word beïnvloed deur hul geliefdes se verslawing - en state betaal daarvoor. AP Foto / David Goldman

Omgee vir kinders

Terwyl baie van die aandag gefokus is op die misbruik van opioïede, is een van die bevolkings wat die swaarste getref is deur misbruik van opioïede is kinders.

Daar is bewys dat misbruik van opioïede lei tot verhoogde ingrype deur die welsyn van die staat en die kind beskerming agentskappe. Alhoewel die data beperk bly, gebruik ons ​​span 'n modelleringsbenadering om aan te toon dat opioïedmisbruik geassosieer kan word met die koste van $ 2.8 miljard aan die kinderwelsynstelsel in alle state van 2011 tot 2016.

Boonop kan babas wat gebore is aan moeders wat prioataal opioïede gebruik, gebore word met onttrekkingsimptome - naamlik neonatale onthouding sindroom - wat aansienlike sorg. Die gevolge van neonatale onthouding sindroom, en die koste daaraan verbonde, kan nog lank voortduur omdat kinders wat geraak word aansienlike hulpbronne vir spesiale onderwys benodig.

Data in hierdie gebied is inherent moeilik om in elke staat te identifiseer. Maar ons het gevind dat 'n groep kinders wat gebore is met 'n neonatale onthouding-sindroom in Pennsylvania in 2015, ekstra koste vir die verskaffing van spesiale onderwysdienste ongeveer $ 8.3 miljoen sou gewees het. 'N Baie rowwe beraming van die landwye koste is in die balpark van ten minste $ 50 miljoen per jaar.

Wenk van die ysberg

Ons studies het gesamentlik ongeveer $ 85 miljard aan beraamde finansiële koste vir staatsbegrotings gedurende die periodes wat in elk geïdentifiseer is, getel. Nadat ons dit geëkstrapoleer het om koste deur 2018 te dek, dink ons ​​dat die totaal op ongeveer $ 130 miljard beloop, met 'n lopende rekening van $ 6 miljard tot $ 10 miljard elke jaar.

Alhoewel hierdie syfers miskien laer is as wat ander skat sluit breër ekonomiese koste in or versuim om rekening te hou met variasies van jaar tot jaar blyk dit dat ons data wys dat state 'n baie hoë finansiële las in hierdie krisis dra.

Ons ramings bied ook 'n maatstaf wat state in litigasies kan gebruik, aangesien hulle poog om hierdie koste te verhaal om die lopende uitgawes wat verband hou met die opdoen en beëindiging van die epidemie te dek - en 'n wenk waarom so baie opioïed vervaardigers is besig om bankrotskap te stuit.

Ons ontleding is egter net die punt van die ysberg, want dit dek net die koste vir staatsregerings en sluit die breër ekonomiese koste van die krisis uit. Individue en hul gesinne het ook geweldig gely en dra waarskynlik selfs groter koste - finansieel sowel as emosioneel.Die gesprek

Oor die skrywers

Joel Segel, lektor in gesondheidsbeleid en administrasie, Pennsylvania State University; Douglas L. Leslie, professor in openbare gesondheidswetenskappe en psigiatrie, Pennsylvania State University; Gary Zajac, besturende direkteur van die Criminal Justice Research Centre, Pennsylvania State University; Max Crowley, assistent-professor in menslike ontwikkeling en gesinsstudies, Pennsylvania State Universityen Paul L. Morgan, Eberly Fellow, professor in onderwys en demografie, en direkteur van die Sentrum vir Navorsingsverskillenavorsing, Pennsylvania State University

Hierdie artikel is gepubliseer vanaf Die gesprek onder 'n Creative Commons lisensie. Lees die oorspronklike artikel.


Aanbevole Boeke: Gesondheid

Vars vrugte skoonmaakVars vrugte skoonmaak: Detox, verloor gewig en herstel jou gesondheid met Nature's Most Delicious Foods [Paperback] deur Leanne Hall.
Verloor gewig en voel lewendig gesond terwyl jy jou liggaam van gifstowwe skoonmaak. Vars vrugte skoonmaak bied alles wat jy nodig het vir 'n maklike en kragtige ontgifting, insluitend dag-tot-dag programme, resepte vir mondwater, en raad vir die oorgang van die skoonmaakmiddel.
Klik hier vir meer inligting en / of om hierdie boek op Amazon bestel.

Droog KosDroog Kos: 200 Plantgebaseerde Resepte vir Peak Health [Paperback] deur Brendan Brazier.
Gebaseer op die stresverminderende, gesondheidsverbeterende voedingsfilosofie wat in sy bekende veganistiese voedingsgids bekend gestel is Floreer, professionele Ironman-triatleet Brendan Brazier wys nou sy aandag op jou aandetebord (ontbytbak en middagete).
Klik hier vir meer inligting en / of om hierdie boek op Amazon bestel.

Dood deur Geneeskunde deur Gary NullDood deur Geneeskunde deur Gary Null, Martin Feldman, Debora Rasio en Carolyn Dean
Die mediese omgewing het 'n doolhof geword van die ineenstortende korporatiewe, hospitaal- en regeringsrade, wat deur die dwelmmaatskappye geïnfiltreer word. Die giftigste stowwe word dikwels eers goedgekeur, terwyl mildere en meer natuurlike alternatiewe vir finansiële redes geïgnoreer word. Dis dood deur medisyne.
Klik hier vir meer inligting en / of om hierdie boek op Amazon bestel.


sorg
enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

Facebook-ikoonTwitter-ikoonrss-ikoon

Kry die nuutste per e-pos

Emailcloak = {af}

UIT DIE REDAKTEURS

Waarom Donald Trump die grootste verloorder van die geskiedenis kan wees
by Robert Jennings, InnerSelf.com
Opgedateer 2 Julie 20020 - Hierdie hele pandemie van die coronavirus kos 'n fortuin, miskien 2 of 3 of 4 fortuin, almal van onbekende grootte. O ja, en honderde duisende, miskien 'n miljoen mense, sal sterf ...
Blou oë vs bruin oë: hoe rassisme aangeleer word
by Marie T. Russell, InnerSelf
In hierdie Oprah Show-episode van 1992 het die bekroonde anti-rassisme-aktivis en opvoeder Jane Elliott die gehoor 'n moeilike les oor rassisme geleer deur te demonstreer hoe maklik dit is om vooroordele te leer.
'N Verandering gaan kom ...
by Marie T. Russell, InnerSelf
(30 Mei 2020) Terwyl ek die nuus oor die gebeure in Philadephia en ander stede in die land bekyk, smag dit na my hart. Ek weet dat dit deel is van die groter verandering wat plaasvind ...
'N Gesang kan die hart en die siel ophef
by Marie T. Russell, InnerSelf
Ek het verskillende maniere om die duisternis uit my gedagtes te verwyder as ek agterkom dat dit ingekruip het. Een is tuinmaak of tyd in die natuur deurbring. Die ander is stilte. 'N Ander manier is om te lees. En een wat ...
Mascotte vir die pandemie en temalied vir sosiale distansie en isolasie
by Marie T. Russell, InnerSelf
Ek het onlangs 'n liedjie teëgekom en terwyl ek na die lirieke geluister het, het ek gedink dit sou 'n perfekte liedjie wees as 'n temalied vir hierdie tye van sosiale isolasie. (Lirieke onder die video.)