Geallieerdes in die Geeswêreld

Artikel indeks

Almal op hierdie planeet het 'n geestelike ondersteuningspan. Hierdie groep is ons rugsteun in die spel van die lewe. Die invoer van die materiële wêreld is soos om 'n dodelike sending vir die CIA of MI-6 te aanvaar. Asof jy die volgende James Bond is. Jy kom in met sekere bates en talente van vorige missies, maar word in situasies uit jou element geplaas. Maar jy is nie alleen in jou sending nie. Jy het rugsteun. Iemand sal jou opdrag gee oor jou doel, omskryf jou doelwitte, en waarsku jou van die slaggate.

Nog 'n persoon, Q in die James Bond-flieks, gee jou toerusting. Hy verduidelik al die spesiale dinge wat jy kan doen. Jy sal ontmoet met ander agente in die veld wat nuwe inligting en bestellings aan jou sal oorhandig. Sommige agente word gesien en ander bly in die skadu, en stuur jou kodes in die geheim.

Soos jy voortgaan met jou loopbaan, maak jy jou eie kontak met ander agente en agentskappe. Jy kan kommunikeer na hoofkwartier deur middel van spesiale toerusting, met die fokus op frekwensies wat net jy en jou span weet. Jy het spesiale kodes en seine uitgewerk. Hulle is daar vir jou. Sonder hulle is jou doel baie moeiliker.

In die regte wêreld bestaan ​​ons span uit ons geesgenote. Ons kom saam met hierdie span in die wêreld en bou daarop deur ons geestelike praktyke en ervarings. Ons bou ons span en dit verander as ons ons oortuigings verander. Diegene wat dieper op die geestelike pad, met aktiewe daaglikse strewe, sal meer bondgenote aantrek, net soos inheemse Amerikaners glo dat alhoewel almal 'n geestelike bondgenoot van een of ander soort het, het shamans meer. As jy geesgenote najaag en jou lewensdoelwitte wil voltooi, sal meer bondgenote kom omdat jy hulle help om hul doelwitte te bereik. Die verhouding werk beide maniere.

Baie van die inheemse Amerikaanse geeste maak hulself bekend aan seekers wat in die Amerikas woon, ongeag genetiese agtergrond. Geeste wat as shamans en medisyne geleef het, leer hulle wysheid deur geestelike gidse te word.

Die geestelike ondersteuningspan bevat baie rolle. Jy kan dalk een bondgenoot vind wat baie rolle gelyktydig vervul of 'n baie groot en hoogs gespesialiseerde span het, waar elke bondgenoot 'n enkele funksie het en nooit verder as die wêreld werk nie. Geallieerdes verander ook rolle soos ons vorder in ons ontwikkeling.

Die Gids is die mees populêre Gees Ally

Die eerste en gewildste gees is die gids. Hierdie bondgenoot kom om ons te help deur die moeilike oorgange van die lewe. Die gids is regtig ons eerste geesvriend, een wat op 'n gelyke vlak met ons praat. Sodra ons die reëls van kommunikasie met ons geestesgids oopmaak, kan ons oor ons kwessies en hul oplossings praat. Gidse bied kragtige, lewensveranderende advies. Wees voorbereid om die antwoorde op die vrae wat jy vra, te hoor.

Gidse is 'n geleentheid vir jou om net jou dag uit te praat en met iemand te deel as jy dit moeilik vind om met diegene om jou te praat. Soos 'n goeie vriend, sal hulle nie oplossings bied as hulle nie gevra word nie, verkies om dit op jou eie uit te vind. Gidse bied egter aanmoediging aan. Hulle is daar om jou te help om die pad te vind. Gidse is nie 'n vervanging vir menslike kontak nie en sal jou aanmoedig om nuwe vriende te maak en nuwe mense te ontmoet. Hulle wil hê jy moet jou lewe ten volle ondersoek.


Kry die nuutste van InnerSelf


Nie net is die gids vir geestelike en emosionele ondersteuning, maar hulle is beskikbaar vir professionele ondersteuning en eenvoudige gesprek. Baie gidse verskyn wanneer ek 'n tarotlesing vir iemand doen, my nuwe inligting gee of dinge uitwys wat my bewussyn vermis het toe ek die kaarte verduidelik het. Ander gidse help my in genesende werk. Ek sien en voel hulle werk langs my tydens 'n Reiki-sessie. Gidse help my in die klasse wat ek onderrig, en vra my om 'n onderwerp te dek wat ek normaalweg nie sal dek nie, want dit pas by die onmiddellike behoeftes van iemand in die klas.

Hierdie leidende geeste is geredelik beskikbaar vir eenvoudige diskoers en gee direkte inligting oor ietwat geestelike onderwerpe, soos om die menslike chakra-stelsel, kruie-of hermetiese filosofie te verduidelik. Vir diegene wat dink hulle praat eenvoudig met hulself, sal hierdie gesprekke jou oë oopmaak. Jy sal verbaas wees oor hoeveel inligting jy kan kry uit 'n gids oor 'n onderwerp wat jy nooit bestudeer het nie. Vind dan 'n boek daaroor en alles sal in plek wees. Die inligting uit u gids is korrek, maar hulle brei gewoonlik uit oor die onderwerp. As jy net 'n interne dialoog het, hoe sou jy sulke spesifieke feite en konsepte ken?

Voogde word aangevra vir beskerming

Om sekuriteitsdetails in ons geestelike ondersteuningspan te doen, is die voog. 'N Voog is 'n bondgenoot wat beskerm word. Die belangrikste kriteria is dat hulle mag en provinsie bo die fisiese beskik om jou liggaam te beskerm. Voogde beskerm ons hele wese, die fisieke saam met die emosie, astrale, geestelike en geestelike liggame. Yslandse maagdes noem hierdie wesens, of wardens. As die voog geen krag in die fisiese het nie, kan jou vlees en bloed nog steeds seergemaak word.

Heidense gode en godinne, regerende aspekte van die natuur, verskyn onder andere as voogde. Baie gode word aangespreek vir beskerming. Hulle hoef nie van heidense mitologie te wees nie. Jesus Christus of Boeddha kan aangevra word vir beskerming. Jesus is veral kragtig vir die verbanning van skadelike geeste. Ook omdat Hebreeus 'n heilige, kragtaal is, praat, kan dit energie beweeg. Enige van die Hebreeuse name vir God, soos Yahweh, Jehovah, Skekena of Adoni, kan uitgeroep word tot beskerming.

Gidse en kragdiere dien as voogde. Meer tradisionele voog bondgenote is ons voog engele. Almal het een. Engele moet gevra word vir hulp om hul beskermende vaardighede te maksimeer, aangesien hulle, soos ander bondgenote, nie met vrye wil inmeng nie. Geallieerdes stop nie die speletjies wat ons speel nie. Jy hoef nie hul naam te ken nie; Vra eenvoudig jou beskermengel of -gees om jou te beskerm in tye van gevaar. Onlangs het my groep 'n ritueel met engele gedoen, almal in die groep het gesê dat hulle die teenwoordigheid van almal se voog engele omring het of gesien het.

Die Hoër Self

Aangesien almal 'n voog of voogengel het, het almal 'n hoër self. Die onderrig van alle godsdienste in die kern is dat ons almal goddelike wesens is. Die pad is om ons goddelikheid te onthou. Ons word almal uitgedaag om met ons hoër self meer in die wêreld te leef en nie deur skadelike gedagtes en emosies af te trek nie. Dit beteken nie dat ons hulle onderdruk nie. Ons erken hulle, werk deur hulle, en gaan voort. Woede, haat, jaloesie en wrok moet nooit gehou of geïgnoreer word nie, maar vereer.

Die hoër self is die eerste direkteur van jou geestelike ondersteuningspan. Uit hierdie hoofgees-bondgenoot, neem alle ander hul leiding. Niemand nie, maar jy weet wat die beste is vir jou. As jy jou hoër self aanspoor en jou voornemens vra om korrek te wees en vir jou hoogs goed, vra jy dat dinge in jou eie groot ontwerp gewerk word. As mede-skeppers het ons siel, ons hoër self, al die veranderlikes gekies - ons liggame, ouers, familie, vriende, situasies. Hulle is almal perfek vir ons missie hier; hulle is nie ewekansige omstandighede nie. U hoër self is in vennootskap met die Groot Gees. Dit maak geen foute vir jou nie. Ander geestelike wesens op jou span kan 'n ander mening hê. Hulle lei jou, maar ideaal is jou hoër self die finale goedkeuring van alles. Bondgenote is in konstante gemeenskap met jou hoër aspek.

Hoe meer in lyn met jou hoër self jy is, hoe makliker word dit. Die wêreld vloei met jou. Agoniserende keuses tussen uiterstes is 'n ding van die verlede. Die regte deure oop. Jy het steeds uitdagings en moeilike omstandighede, maar jy weet dit is jou pad en het 'n groot bewuste krag om jou pad na jou smaak te verander. Jy doen jou dharma, jou lewe se werk.

enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

Facebook-ikoonTwitter-ikoonrss-ikoon

Kry die nuutste per e-pos

Emailcloak = {af}