Die vermindering van die invloed van die ego ... tot ons hoogste voordeel

Die vermindering van die invloed van die ego ... tot ons hoogste voordeel
Image deur Josch13 


Vertel deur Lawrence Doochin.

Video weergawe

Vir wat sal dit wees? verdien 'n man,
as hy 
sal die geheel wen wêreld, maar verloor sy siel? '
                                                                             --  
JESUS

Ons het elkeen 'n keuse, en laat ons duidelik wees wat die keuse is. Sal ons ons voorneme en persoonlike wil stel om eenheid, genesing en 'n kollektiewe groter voordeel te bevorder? Of sal ons dit instel om onsself en sekere individue of spesiale belangegroepe waaraan ons behoort te bevoordeel?

Martin Luther King Jr. het ons vertel dat:

"Elke mens moet besluit of hy sal wandel in die lig van kreatiewe altruïsme of in die duisternis van vernietigende selfsug."

As ons die ego en eiebelang kies, werk ons ​​vanuit 'n baie beperkte perspektief. Dit mag tydelik wees verskyn dat ons gewen het en dat ons al hierdie rykdom of mag en beheer versamel het, maar ons het regtig verloor. Ons het die kans verloor om die doel te vervul van wat ons hoër self hierheen gekom het om te doen, omdat dit nie hier gekom het om baie geld te verdien of om mense op 'n voetstuk te laat plaas nie. Hierdie dinge is miskien die voertuie waardeur ons leer en onthou, maar dit is slegs 'n middel tot 'n doel.


 Kry die nuutste per e-pos

Weeklikse Tydskrif Daaglikse Inspirasie

Ons het ook die geleentheid verloor om 'n lig vir en diens aan ander te wees, wat die kragtigste en vreugdevolste ding is wat ons kan doen. Om 'n lig te wees, neem ons uit vrees. Dit is een van die hoofdoelstellings van ons ervaring op aarde, en terwyl ons dit doen, ontvang ons dit honderdvoudig terug, want ons is een. Ons moet in die mag, en veral die verantwoordelikheid, staan ​​van wie ons werklik is as deel van een geheel.

Die ego = oordeel en vergelyking

Die ego werk deur oordeel en vergelyking. Wees byvoorbeeld getuie van ons eerste gedagtes wanneer ons iemand vir die eerste keer ontmoet of sien. Ons merk hulle gewoonlik op baie maniere, en maak 'n oordeel oor hoe hulle lyk, hoe hulle praat, hoe hulle te vinnig of te stadig ry (ons kyk almal oor om te sien wie die motor bestuur).

Die ego moet alles etiketteer of kategoriseer om veilig te voel. Dit vergelyk, en die resultaat is dat ons beter voel as die ander persoon of groep - ons het meer geld, lyk beter of is slimmer as hierdie persoon. Of ons voel slegter en sê vir onsself: 'My liggaam is vet in vergelyking met haar liggaam.' In eenheid is alles gelyk. Ons waardeer verskille terwyl hulle weet dat dit net 'n voorkoms is.

As ons met ander vergelyk, sal ons bang wees omdat ons nooit tevrede kan wees met wie ons is nie. Een van die skadelikste maniere waarop ons vergelyk, is met ons jonger self, veral hoe ons liggame vroeër was of hoe ons brein beter funksioneer. Namate ons ouer word, speel hierdie soort vergelyking in verskillende vrese in, waaronder ons vrees dat ons nie goed genoeg is soos ons is nie en ons vrees vir die dood.

Die ego is altyd in vrees. Dit het antwoorde nodig, anders sal dit 'n groter vrees wees, en dit stoot die verstand om na 'n oplossing te kom. Dit is een van die redes waarom ons voortdurend in ons gedagtes bly.

Die ego = Griewe en skuldgevoelens

Die ego voed homself ook op griewe. Dit het regverdige woede. Dit wil in wrewel, bitterheid, woede, selfoordeel, selfbejammering en trots bly. Hou u gedagtes dop, want die ego is altyd op soek na iets om te oordeel of waaroor u bekommerd moet wees.

Die ego is ook lief vir skuldgevoelens en vrees, en dit het 'n beginsel van Westerse godsdiens geword, alhoewel dit nie van God is nie. Die ego gebruik vrees en skuldgevoelens om situasies te probeer beheer en sy agenda te bereik. Die ego identifiseer met die liggaam en sien ander slegs as liggame, nie as gees nie, wat die grondslag skep vir 'n illusieuse geloof in skeiding. Dit is die rede waarom mense hul liggame jonk wil laat lyk en ons het 'n oorvloed produkte, insluitend plastiese chirurgie vir letterlik elke liggaamsdeel, om aan hierdie ongesonde behoefte te voldoen. Ons taak is om verby die liggaam te kyk om die hoër self binne te sien, want dit is wat werklik is.

Ons gees rus in volkome vrede en sekerheid, en benodig niks meer nie. Die ego is altyd op soek na die volgende ding om dit te bevredig. Dit is 'n vrugtelose soeke, want daar is geen doel wat dit bevredig nie en ons sal nooit geluk op hierdie manier vind nie. Dus wil miljardêrs meer rykdom versamel, pro-atlete meer toekennings hê, professionele mense meer erkenning en verslaafdes meer dwelms. Dit is een van die redes waarom min tyd neem om stil te word en hulself op 'n dieper vlak te ken.

Die ego = 'n soeke na geluk

Ek wil onderskei tussen die terme geluk en vreugde. Dit is 'n belangrike onderskeid, aangesien geluk verband hou met ego-begeertes, en daarom kom dit en gaan dit. Ons is bly as die aandelemark styg of ons span wen, maar ons is depressief as die aandelemark daal of ons span verloor. Ons moet van hierdie rollercoaster afklim, want dit is nie hoe ons bedoel is om ons lewens te leef nie.

Daarenteen is vreugde intrinsiek. Ons kan 'n plek bereik waar ons dit heeltyd voel, selfs onder moeilike lewensomstandighede.

Ons ego's beheer ons nie en is ook nie van ons geskei nie. Dit is 'n neweproduk van wat nodig is om in hierdie Aarde-werklikheid te bestaan, maar dit is geskep uit en bestaan ​​slegs in oordeel. Dit bestaan ​​op 'n fondament van dryfsand, en daarom is dit onstabiel. Die meeste van ons laat die ego ons lewens dryf, in plaas daarvan om deur die diamant binne gelei te word.

Ek het lank gedink ek moet my ego oorkom om die geestelike ideale te bereik waarin ek wil werk, en ek het myself geoordeel toe ek nie voel dat ek aan my standaarde voldoen nie. Maar dit was my ego wat my ego beoordeel, aangesien ons gees nie oordeel nie.

Die ego = skeiding

As ons die valses laat vaar, kom ons gees natuurlik voorop in ons bewussyn. Ons gees is ewig en sy fondament is 'n rots. As ons die heeltyd depressief, angstig of bang voel, is dit omdat ons ons identiteit slegs as ego-gebaseer beskou, wat 'n eng en onstabiele plek is om te wees. In daardie ruimte glo ons dat alles apart van ons is en dat ons regtig alleen voel. Die Dalai Lama het dit goed toegelig:

"Te veel selfgesentreerde houding, jy sien, bring, jy sien, isolasie. Resultaat: eensaamheid, vrees, woede. Die uiterste selfgesentreerde houding is die bron van lyding. "

As ons glo dat iets apart van ons is, vrees ons dit en probeer ons dit beheer sodat ons veilig kan bly. Dit speel gesamentlik op 'n uiterste manier af in die voorkoms van die wêreld, wat neergedaal het in chaos en kranksinnigheid, want dit bevat baie mense wat vreesagtig, gulsig en magsmisbruik maak.

Besigheid is slegs die totaal van al die individuele ego's van sy werknemers. As die energieke hoof van die onderneming, as die uitvoerende hoof baie ego-gesentreerd is, sal die onderneming dit ook weerspieël omdat daar 'n kultuur van vrees en gebrek aan integriteit sal wees. Dit sal soveel hulpbronne as wat dit kan versamel en opberg, en werknemers en verskaffers as 'n kluis hanteer. As die uitvoerende hoof of eienaar meer vanuit 'n eenheidsperspektief kom, sal die besigheid dit weerspieël.

Die vermindering van die invloed van die ego

Elkeen van ons word gevra om die invloed van die ego te verminder, om op eenhartige manier te sien. Ons word gevra om vanuit 'n oop hart te leef, en ons begrip te verhoog sodat ons die rol kan vervul wat ons moet speel om die wêreld te help. Ons doen dit met vergifnis, want ons word geleentheid na geleentheid aangebied om dit te oefen.

Ons moet wil, en daadwerklik werk aan die vermindering van die invloed van die ego deur te vergewe, verskoning vra, verantwoordelikheid aanvaar, erken dat ons nie reg is nie, gelukkig wil wees in plaas van reg, bitterheid en wrewel vrystel, nie praat as ons kwaad is nie, en deur ons nie te blameer en te laat nie emosies oorwin ons. Dit kan soms moeilik wees, maar ons moet ons wil oproep en daardeur deurdruk.

'N Sterk verstand word in die Westerse samelewing hoog aangeskryf en tereg, maar dit moet gebalanseer word met die hart en innerlike leiding. Dit is skaars. 'N Groot meerderheid mense neem besluite vanuit 'n onbewuste plek, wat beteken dat die besluite dikwels nie in lyn is met hul innerlike waarheid nie en dus sinloos is.

Die grootste ding wat ons kan verstaan, is dat ons niks verstaan ​​nie. Dit stel ons in staat om hoër leiding te ontvang, aangesien ons nou vanuit nederigheid werk. Nederigheid is die ego se teenoorgestelde.

Moenie bang wees om nie te weet nie. Ons moet eers bereid wees om nie te weet voordat ons leiding kan ontvang nie. Dan sal ons al die antwoorde hê wat ons nodig het, en dit is tot ons beswil, sowel as die beste vir almal wat deur ons besluite geraak word.

As ons slegs deur die lens van die ego werk, is ons selfgesentreerd en kyk ons ​​net na wat ons kan bekom. As ons in ons hoër self gesentreer is, is ons selfgesentreerd en kyk ons ​​altyd na wat ons kan gee. Helen Keller het ons opdrag gegee: 'Niemand het die reg om geluk te verbruik sonder om dit te produseer nie.'

Ons probeer nie die ego verpletter nie. Soos alles, is dit 'n deel van die geheel. Ons doel is om die invloed daarvan te verminder en om sy stem as 'n klein deel van ons te hoor in plaas van as die enigste stem.

As ons in 'n toestand van vloei is, word die logiese verstand van die eg soos 'n hamer wat opgetel word wanneer dit nodig is en dan neergesit word. Besluite word vanuit 'n hoër plek in ons geneem, en dan gebruik ons ​​die denkende gedagtes om die logistiek uit te vind wat nodig is om die besluit uit te voer.

HOOFTAAL

Die ego werk slegs uit vrees en het 'n eie agenda,
wat nie een is wat ons hoogste voordeel dien nie.

?

Op watter maniere kan u die invloed van die ego beter beperk
en laat u gees op die voorgrond kom?


Kopiereg 2020. Alle regte voorbehou.
Uitgewer: One-Hearted Publishing.

Artikel Bron

'N Boek oor vrees: veilig voel in 'n uitdagende wêreld
deur Lawrence Doochin

'N Boek oor vrees: veilig voel in 'n uitdagende wêreld deur Lawrence DoochinSelfs as almal rondom ons bang is, hoef dit nie ons persoonlike ervaring te wees nie. Ons is bedoel om in vreugde te leef, nie in vrees nie. Deur ons op 'n boomtopreis te neem deur kwantumfisika, sielkunde, filosofie, spiritualiteit en meer, 'N Boek oor vrees gee ons gereedskap en bewustheid om te sien waar ons vrees vandaan kom. As ons sien hoe ons geloofstelsels geskep is, hoe dit ons beperk en waaraan ons geheg geraak het wat vrees skep, sal ons onsself op 'n dieper vlak leer ken. Dan kan ons verskillende keuses maak om ons vrese te transformeer. Die einde van elke hoofstuk bevat 'n eenvoudige oefening wat vinnig gedoen kan word, maar wat die leser in 'n onmiddellike hoër bewustheid van die onderwerp van die hoofstuk sal laat beweeg.

Vir meer inligting en / of om hierdie boek te bestel, kliek hier.

Oor die skrywer

Lawrence DoochinLawrence Doochin is 'n skrywer, entrepreneur en toegewyde man en vader. 'N Oorlewende van ontstellende seksuele mishandeling in die kinderjare, reis hy 'n lang reis van emosionele en geestelike genesing en ontwikkel 'n diepgaande begrip van hoe ons oortuigings ons werklikheid skep. In die sakewêreld het hy gewerk vir, of geassosieer met, ondernemings, van klein ondernemings tot multinasionale ondernemings. Hy is die medestigter van HUSO-klankterapie, wat kragtige genesende voordele vir individue en professionele persone wêreldwyd lewer. In alles wat Lawrence doen, streef hy daarna om 'n hoër goed te dien. Sy nuwe boek is 'N Boek oor vrees: veilig voel in 'n uitdagende wêreld. Kom meer te wete by LawrenceDoochin.com.

Meer boeke deur hierdie outeur.
  
 

Meer artikels deur hierdie skrywer

Jy kan ook graag

BESKIKBARE TALE

enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

facebook-ikoonTwitter-ikoonYouTube-ikooninstagram-ikoonpintrest-ikoonrss-ikoon

 Kry die nuutste per e-pos

Weeklikse Tydskrif Daaglikse Inspirasie

Marie T. Russell se daaglikse inspirasie

INNERSELF VOICES

Die eerste beginsel van genesing: liefde is die ware geneser
Die eerste beginsel van genesing: liefde is die ware geneser
by Jacques Martel
Daar is verskillende benaderings om optimale gesondheid te bekom, almal belangrik, elkeen ...
Ons chakras verstaan ​​en ontwikkel op ons reis na persoonlike en geestelike ontwikkeling
Ons chakras verstaan ​​en ontwikkel
by Glen Park
Ons begin ons reis deur die chakras met die onderste chakras, waardeur die individuele ego ...
Aanvaarding en verandering: die natuur verander gereeld
Aanvaarding en verandering: die stryd teen die stroom? Die natuur verander gereeld
by Lawrence Doochin
As ons verandering weerstaan, sal ons bang wees. As ons onsself beoordeel, sal ons ook bang wees. So ...
Horoscoop vir Astrologiese Week: 10 - 16 Mei 2021
Horoscoop Huidige week: 10 - 16 Mei 2021
by Pam Younghans
Hierdie weeklikse astrologiese tydskrif is gebaseer op planetêre invloede en bied perspektiewe en ...
Joanna se verhaal: van borskanker tot genesing en belyning
Joanna se verhaal: van borskanker tot genesing en belyning
by Tjitze de Jong
Joanna was 'n klassieke voorbeeld van hoe maklik en vinnig genesing kan plaasvind wanneer die liggaam, ...
Die groot raaisel: hoe u Lyme en ander siektes kan genees
Die groot raaisel: hoe u Lyme en ander siektes kan genees
by Vir McCoy en Kara Zahl
As ons gefokus bly op die groeipotensiaal wat aangebied word deur die "aanvang" van siektes, kan dit ...
Is dit nou veilig om te knuffel?
Is dit nou veilig om te knuffel?
by Joyce Vissell
Kliniese toetse het getoon dat drukkies positief is vir u liggaamlike en geestelike gesondheid, en dat hulle selfs ...
Hoe selfsorg lyk: dit is nie 'n taaklys nie
Hoe selfsorg lyk: dit is nie 'n taaklys nie
by Kristi Hugstad
Dit is nie die nuutste neiging nie. Dit is nie 'n hutsmerk op sosiale media nie. En dit is beslis nie selfsugtig nie ...

MEESTE LEES

Hoëtegnologiese kontaklense is reg uit wetenskapfiksie - en kan slimfone vervang
Hoëtegnologiese kontaklense is reg uit wetenskapfiksie - en kan slimfone vervang
by Bishakh Rout, McGill Universiteit
Deur die jare heen het nuwe wetenskaplike ontdekkings gelei tot sagter en gemakliker kontaklense. ...
Waarom gesinsmaaltye goed is vir volwassenes en kinders
Waarom gesinsmaaltye goed is vir volwassenes en kinders
by Anne Fishel, Harvard Universiteit
Die meeste ouers weet al dat familietye ideaal is vir die liggaam, die brein en die geestelike ...
Waarom QAnon nie weg is nie
Waarom QAnon nie weg is nie
by Sophie Bjork-James, Vanderbilt Universiteit
Op hierdie stadium het byna almal van QAnon gehoor, die sameswering wat voortgebring is deur 'n anonieme aanlyn ...
Waarom verwerkte voedsel die risiko vir chroniese infeksiesiektes kan verhoog
Waarom verwerkte voedsel die risiko vir chroniese infeksiesiektes kan verhoog
by LaTina Emerson, Georgia State University
Navorsers het ondersoek ingestel na die verandering van 'n graangebaseerde dieet na 'n baie verwerkte, vetryke ...
Om 'n oefenspel te speel, kan help om demensie te beveg?
Kan die speel van 'n oefenspel help om demensie te beveg?
by ETH Zurich
Kognitiewe motoriese opleiding help volgens die nuwe ...
Veranderings in die weer: El Niño en La Niña verduidelik
Veranderings in die weer: El Niño en La Niña verduidelik
by Jaci Brown, CSIRO
Ons wag in afwagting op droogtes en oorstromings wanneer El Niño en La Niña voorspel word, maar wat is ...
Drie stede wat oorgaan na 'n lewensbevestigende ekonomie
Drie stede wat oorgaan na 'n lewensbevestigende ekonomie
by Chris Winters
Die stad Portland, Oregon, is trots op die voorsprong. In 1993 het dit die ...
Hier is die rede waarom u dit wat u skryf, noukeurig moet hersien
Hier is die rede waarom u dit wat u skryf, noukeurig moet hersien
by Narmada Paul, Universiteit van Kentucky
As hoërskoolleerlinge die gewoonte het om hul skryfwerk te hersien, het dit 'n positiewe impak op ...

Nuwe Houdings - nuwe moontlikhede

InnerSelf.comClimateImpactNews.com | InnerPower.net
MightyNatural.com | WholisticPolitics.com
Kopiereg © 1985 - 2021 InnerSelf Publikasies. Alle regte voorbehou.