Willekeurige toetsing in Indiana wys dat Covid-19 6 keer dodeliker is as griep, en 2.8% van die staat is besmet

Willekeurige toetsing in Indiana wys dat Covid-19 6 keer dodeliker is as griep, en 2.8% van die staat is besmet Willekeurige toetse wat in Indiana gedoen is, gee amptenare van openbare gesondheid sommige van die mees verteenwoordigende en akkurate data tot op hede. AP Photo / Darron Cummings

Sedert dag een van die coronavirus-pandemie, die VSA het nie genoeg toetse gehad nie. In die gesig gestaar hierdie tekort, het mediese spesialiste gebruik gemaak van watter toetse hulle gedoen het op mense met die ergste simptome, of wie se beroep hulle 'n groot risiko vir infeksie het. Mense wat minder siek of asimptomaties was, is nie getoets nie. As gevolg hiervan is baie besmette mense in die VSA nie getoets nie, en baie van die inligting wat openbare gesondheidsamptenare oor die verspreiding en dodelikheid van die virus het, gee nie 'n volledige beeld nie.

As u nie elke persoon in die VSA toets nie, is die beste manier om akkurate inligting te kry oor wie en hoeveel mense met die koronavirus besmet is, willekeurig te toets.

Ek is 'n professor in gesondheidsbeleid en bestuur at Indiana University, en willekeurige toetsing is presies wat ons in my toestand gedoen het. Van 25 April tot 1 Mei het ons span lukraak gekies en het duisende inwoners van Indiana getoetsmaak nie saak of hulle siek was of nie. Vanaf hierdie toetsing kon ons 'n paar van die eerste werklik verteenwoordigende gegewens oor koronavirusinfeksiesyfers op staatsvlak kry.

Ons het dit gevind 2.8% van die staat se bevolking is met SARS – CoV – 2 besmet. Ons het ook gevind dat minderheidsgemeenskappe, veral die Spaanse gemeenskappe, baie harder deur die virus getref is. Met hierdie verteenwoordigende gegewens kon ons ook bereken hoe dodelik die virus regtig is.

Die proses van ewekansige toetsing

Die doel van ons studie was om te leer hoeveel inwoners van Indiana in totaal tans deur die koronavirus besmet is of voorheen besmet is. Om dit te kan doen, moes die mense wat ons span getoets het, 'n akkurate voorstelling van Indiana se bevolking as geheel wees, en moes ons twee toetse op elke persoon gebruik.

[U moet die coronavirus-pandemie verstaan, en ons kan help. Lees die nuusbrief van The Conversation.]

Met die hulp van die Indiana State Department of Health, het talle staatsagentskappe en gemeenskapsleiers, ons het 70 toetsstasies in stede en dorpe regoor Indiana opgerig. Daarna het ons mense uit 'n lys wat met behulp van staatsbelastingrekords opgestel is, lukraak gekies en hulle genooi om gratis getoets te word. Sommige groepe het vinniger as ander opgedaag en ons het die getalle aangepas om die demografie van die staat dienooreenkomstig voor te stel.


Kry die nuutste van InnerSelf


Sodra 'n persoon op ons mobiele toetswebwerwe opgedaag het, het hulle albei gekry 'n PCR-swab-toets wat kyk na huidige infeksies en 'n teenliggaampie bloedtoets wat op soek is na bewyse van infeksie uit die verlede.

Deur ewekansig te toets en om te kyk na infeksies wat tans en in die verlede is, kan ons ons resultate na die hele staat Indiana ekstrapoleer en inligting kry oor die werklike besmettingsyfers van hierdie virus.

Die navorsingspan het ook saam met burgerleiers uit kwesbare gemeenskappe saamgewerk om oop, nie-toevallige toetse uit te voer, asook om te sien hoe die resultate van hierdie twee toetsbenaderings sou verskil.

Willekeurige toetsing in IndianaAkkurate inligting oor hoeveel besmet is en watter gemeenskappe die swaarste getref is, is uiters belangrik om die pandemie op 'n intelligente manier te beveg. Orbon Alija / E + via Getty Images

Hoe wydverspreid en hoe dodelik

Ons het meer as 4,600 inwoners van Indiana getoets as deel van die eerste golf van toetsing in die studie. Dit het meer as 3,600 willekeurig geselekteerde persone en meer as 900 vrywilligers ingesluit wat aan openlike toetse deelgeneem het.

Gedurende die laaste week in April skat ons dat 1.7% van die bevolking aktiewe virusinfeksies gehad het. 'N Bykomende 1.1% het teenliggaampies gehad, wat bewys lewer van vorige infeksie. In totaal skat ons dit 2.8% van die bevolking is tans besmet of was vroeër besmet met die koronavirus met 95% vertroue dat die werklike infeksiesyfer tussen 2% en 3.7% is.

Omdat ons ewekansige steekproef ontwerp is om verteenwoordigend te wees van die bevolking van die staat, kan ons met amper sekerheid aanneem dat die totale staatgetalle dieselfde is. Dit sou beteken dat ongeveer 188,000 inwoners van Indiana teen einde April besmet was. Op daardie stadium het die amptelike sake bevestig - nie sterftes ingesluit nie - was ongeveer 17,000.

As die toetse op ernstige of hoërisiko-persone gerig is, is die ware infeksiesyfer met 'n faktor van 11 onderskat.

As ons 'n betroubare beraming van die ware getal mense het wat besmet is, kan ons ook die sterftesyfer vir infeksies bereken: die persentasie mense wat met SARS-CoV-2 besmet is. In Indiana het ons bereken dat die koers 0.58% is. Vir hierdie berekening het ons die getal COVID-19-sterftes in Indiana, destyds 1,099, verdeel in die totale aantal mense wat vasgestel is dat hulle kumulatief besmet was teen 2.8% van die bevolking - 188,000.

Vroeë ramings het dit voorgestel 5% tot 6% van die gevalle in die VSA was dodelik, wat ooreenstem met die 6.3% wat u sou kry deur bevestigde gevalle in Indiana - 17,000 - deur die sterftes te deel - 1,099. Die infeksie-sterftesyfer van 0.58% is gelukkig baie laer, maar is byna ses keer hoër as die seisoenale griep wat 'n sterftesyfer van 0.1%.

Hierdie willekeurige toetsing het ons ook in staat gestel om akkurate skattings te maak oor watter persentasie besmette mense asimptomaties is. In ons studie het ongeveer 44% van diegene wat positief getoets het vir aktiewe virusinfeksie geen simptome aangemeld nie. Terwyl dit al was vermoed deur kundiges, is ons raming waarskynlik die mees akkurate tot dusver.

Willekeurige toetsing in Indiana wys dat Covid-19 6 keer dodeliker is as griep, en 2.8% van die staat is besmet Minderheidsgemeenskappe was geneig om hoër besmettingsyfers te hê, moontlik omdat hulle waarskynlik meer as noodsaaklike werkers beskou word en nie altyd sosiale distansie kan beoefen nie. andresr / E + via Getty Images

Ras, werk en lewensituasie is belangrik

Die algemene neigings en inligting oor die virus is ongelooflik belangrik, maar net so belangrik is die maniere waarop menslike optrede beïnvloed word wat mense die meeste geraak het.

Ons het elke persoon wat ons getoets het, gevra oor hul ras, etnisiteit en of hulle saam met iemand woon wat voorheen met COVID-19 gediagnoseer is.

Ons ontleding van die ewekansige steekproef dui daarop dat COVID-19-koerse baie hoër is in minderheidsgemeenskappe, veral in Spaanse gemeenskappe, waar ongeveer 8% tans of voorheen besmet was. Alhoewel ons nie definitief weet hoekom nie, is dit moontlik dat lede van die Spaanse gemeenskap in Indiana so is meer geneig om noodsaaklike werkers te wees, woon in uitgebreide gesinsstrukture wat sluit familielede buite die kernfamilie in of albei.

Ons het verder gevind dat mense wat saam met 'n persoon positief was COVID-19 was ongeveer 12 keer meer geneig om die virus self te hê as mense wat in 'n huis sonder infeksies woon. As u by 'n uitgebreide gesin woon en meer blootgestel word aan u werk, kan dit die verspreiding van die virus in sommige gemeenskappe vergemaklik.

Hierdie bevindings, tesame met die relatiewe lae voorkoms van 2.8%, dui daarop dat sosiale distansie die verspreiding van die virus in die groter bevolking vertraag het. Die gemeenskappe wat die swaarste getref is, was egter diegene wat gemiddeld nie in staat is om sosiale konsekwensie so konsekwent as ander te beoefen nie.

Willekeurige toetsing in Indiana wys dat Covid-19 6 keer dodeliker is as griep, en 2.8% van die staat is besmet Indiana en baie ander lande heropen sakeondernemings, en gevolglike willekeurige toetsing is die beste hulpmiddel om die pandemie te monitor namate gedrag verander. AP Photo / Michael Conroy

Wat volgende?

Noudat ons hierdie inligting het en 'n basislyn opgestel het, sal ons voortgaan om 'n ewekansige steekproef van mense in die staat te toets. As ons dit doen, sal ons weet hoe ver die virus ons bevolking binnegedring het, sodat beleidsbesluite by die situasie aangepas kan word.

Dit is die eerste landwye ewekansige steekproefstudie in die VSA, en die getalle bied albei punte van hoop en kommer.

Die goeie nuus is dat sosiale afstande gewerk het. Pogings om die virus te vertraag, bevat dit slegs 2.8% van die bevolking en deur die verspreiding van die virus in die gemeenskap te vertraag, het Indiana tyd gekoop om te bepaal wat die beste pad vorentoe is. Dit gee navorsers meer tyd om beide te bepaal in watter mate infeksie immuniteit tot gevolg het en om die ontwikkeling van 'n entstof te versnel.

Maar daar is ook slegte nuus. As slegs 2.8% van die bevolking met SARS-CoV-2 besmet is, is 97.2% van die bevolking nie besmet nie en kan die virus nog steeds opdoen. Die risiko vir 'n groot uitbraak wat die aanvanklike golf kan verdwerg, is steeds baie reëel.

Die demografiese verspreiding van infeksies, hoewel dit ontstellend is, bied belangrike inligting wat amptenare vir openbare gesondheid kan help om toetsing, opvoeding en kontakopsporing van hulpbronne wat taalgebruik en kultureel sensitief is, te rig. Die navorsingspan en die departement van staatsgesondheid werk saam met leiers uit hierdie gemeenskappe om uit te vind hoe om die verspreiding van die virus in die gebiede wat die meeste geraak word, die beste te bevat.

Terwyl ondernemings stadig heropen, moet ons waaksaam wees met alle veiligheidsmaatreëls, sodat ons nie die grond wat ons bekom het, verloor nie. Hopelik sal die getalle daal, maar ongeag wat in die toekoms gebeur, moet ons nou die vyand beter ken.

Oor Die Skrywer

Nir Menachemi, professor in gesondheidsbeleid en -bestuur, IUPUI

Hierdie artikel is gepubliseer vanaf Die gesprek onder 'n Creative Commons lisensie. Lees die oorspronklike artikel.


Aanbevole Boeke: Gesondheid

Vars vrugte skoonmaakVars vrugte skoonmaak: Detox, verloor gewig en herstel jou gesondheid met Nature's Most Delicious Foods [Paperback] deur Leanne Hall.
Verloor gewig en voel lewendig gesond terwyl jy jou liggaam van gifstowwe skoonmaak. Vars vrugte skoonmaak bied alles wat jy nodig het vir 'n maklike en kragtige ontgifting, insluitend dag-tot-dag programme, resepte vir mondwater, en raad vir die oorgang van die skoonmaakmiddel.
Klik hier vir meer inligting en / of om hierdie boek op Amazon bestel.

Droog KosDroog Kos: 200 Plantgebaseerde Resepte vir Peak Health [Paperback] deur Brendan Brazier.
Gebaseer op die stresverminderende, gesondheidsverbeterende voedingsfilosofie wat in sy bekende veganistiese voedingsgids bekend gestel is Floreer, professionele Ironman-triatleet Brendan Brazier wys nou sy aandag op jou aandetebord (ontbytbak en middagete).
Klik hier vir meer inligting en / of om hierdie boek op Amazon bestel.

Dood deur Geneeskunde deur Gary NullDood deur Geneeskunde deur Gary Null, Martin Feldman, Debora Rasio en Carolyn Dean
Die mediese omgewing het 'n doolhof geword van die ineenstortende korporatiewe, hospitaal- en regeringsrade, wat deur die dwelmmaatskappye geïnfiltreer word. Die giftigste stowwe word dikwels eers goedgekeur, terwyl mildere en meer natuurlike alternatiewe vir finansiële redes geïgnoreer word. Dis dood deur medisyne.
Klik hier vir meer inligting en / of om hierdie boek op Amazon bestel.


enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

Facebook-ikoonTwitter-ikoonrss-ikoon

Kry die nuutste per e-pos

Emailcloak = {af}

UIT DIE REDAKTEURS

InnerSelf Nuusbrief: September 6, 2020
by InnerSelf Personeel
Ons sien die lewe deur die lense van ons persepsie. Stephen R. Covey het geskryf: "Ons sien die wêreld nie soos dit is nie, maar soos ons is──of, soos ons gekondisioneer is om dit te sien." Hierdie week kyk ons ​​na 'n paar ...
InnerSelf Nuusbrief: Augustus 30, 2020
by InnerSelf Personeel
Die paaie waarop ons deesdae ry, is so oud soos die tye, maar tog is dit nuut vir ons. Die ervarings wat ons beleef, is net so oud soos die tyd, maar tog is dit ook nuut vir ons. Dieselfde geld vir die ...
As die waarheid so verskriklik is, is dit seer, neem dan aksie
by Marie T. Russell, InnerSelf.com
Te midde van al die gruwels wat deesdae plaasvind, word ek geïnspireer deur die hoopstrale wat deurskyn. Gewone mense staan ​​op vir wat reg is (en teen wat verkeerd is). Baseball spelers, ...
As jou rug teen die muur is
by Marie T. Russell, InnerSelf
Ek is mal oor die internet. Nou weet ek dat baie mense baie slegte dinge daaroor te sê het, maar ek is mal daaroor. Net soos ek die mense in my lewe liefhet - hulle is nie perfek nie, maar ek is in elk geval lief vir hulle.
InnerSelf Nuusbrief: Augustus 23, 2020
by InnerSelf Personeel
Almal kan waarskynlik saamstem dat ons in vreemde tye leef ... nuwe ervarings, nuwe houdings, nuwe uitdagings. Maar ons kan aangemoedig word om te onthou dat alles altyd in vloei is, ...