Elke deel van die liggaam het 'n simboliese boodskapstelsel

Elke deel van die liggaam het 'n simboliese boodskapstelsel

Ons leef in tye waarin die kommunikasie gereedskap nog nooit so kragtig was nie, wat met selfone, skootrekenaars en tablette wat ons toelaat om op enige oomblik deur die hele deurlopende internet te skryf, teks of met iemand in die wêreld te praat. Hierdie prentjie is egter nie so rooskleurig soos dit lyk nie. Ons kommunikasie is te dikwels leeg, vaag of misleidend, en maak net voor dat dit ware kommunikasie is. Al ons gadgets is dikwels net toestelle wat ons gebruik om te vergoed vir ons onvermoë om werklike, sinvolle uitruilings met ander te hê.

Die manier waarop ons ons lewens voer, wat het ons geleidelik gelei om te glo dat slegs die bestaande lewe is, dat die opwinding en die waansin energie is met die pervasiwiteit en mag van die media, die val van materialisme en die versnelde tempo van die daaglikse lewe. Dit het gebeur met ons implisiete toestemming. Trouens, ons vra dit selfs - altyd meer, altyd vinniger; dis hoe ons voel. Maar tot watter einde? Is dit om op een dag op enige ouderdom, siek en depressief wakker te word, net om te besef dat ons die lewe gemis het?

Soek buite vir antwoorde?

Ons is deur die moderne samelewing gekondisioneer om ons begeertes deur eksterne middele te bevredig, so ons het geleer hoe om te bestuur, beheer, beheer en kommunikeer met wat buite ons is. Elke dag neem hierdie rotras ons verder van ons ware, outentieke self, weg van ons wese. Dit is net die dood of siekte wat ons terugkry, ons terug dwing om onsself te konfronteer. En wanneer dit gebeur, voel ons hulpeloos. Wie is hierdie onbekende persoon wat ons ongelukkig in die spieël ontdek? Wat beteken dit dat hierdie liggaam seer maak? Wie is hierdie amper totale vreemdeling wat in die bed slaap? En tog is hierdie vreemdeling ons eerste en enigste ware self, die een wat ons nog nooit het nie werklik gepraat of die tyd geneem om te leer ken.

Om hierdie onbekende self te ontdek, kan so ontstellend wees dat ons die dokter sal vra om ons te gee wat nodig is om die lyding wat ons verwerp, te stil. En tog, as ons net geweet het! Die kwessies wat pyn en lyding onderliggend is, is niks meer as desperate roep vir erkenning dat ons lewe en ons liggaam ons stuur nie. Hulle is waarskuwingstekens, aanduidings dat ons nie in balans is met ons ware aard nie, maar al te dikwels kan ons nie hierdie waarskuwings hoor nie, hulle verstaan ​​dit baie minder.

Na baie jare se energietegnieke, spesifiek shiatsu, het ek in staat om te besef in watter mate ons liggaam vir ons almal praat (selfs skree) oor wat ons in die dieptes van onsself ervaar. Ons diepste realiteit, ons onbewuste, ons verstand, ons siel - wat jou voorkeur termyn ook al is - praat altyd met ons en vertel ons wat nie werk nie. Maar ons luister nie en ons verstaan ​​nie. Hoekom? Die redes is tweeledig.

Eerstens is ons nie in staat nie, of ons wil nie luister na die boodskappe wat ons gestuur het deur ons drome, intuïsie, voorgevoelens, fisiese sensasies, ensovoorts nie. So word hierdie boodskappe sterker en sterker (in die vorm van siektes, ongelukke, konflikte, ens.), Sodat ons uiteindelik aandag kan gee en ophou om te doen wat veroorsaak dat ons buite balans is.

Die tweede rede waarom ons nie aandag skenk aan wat ons liggaam regtig sê nie, is dat hoewel ons die meeste pyn nie kan verstaan ​​nie, weet ons nie hoe om dit te ontsyfer of te lees nie. So die pyn kan die maladjusted proses vir 'n rukkie stop, maar ons verander nie radikaal waaroor dit gepraat is nie. Niemand het ons ooit geleer hoe om pyn te maak nie.


Kry die nuutste van InnerSelf


Ons is soos matrose wat boodskappe ontvang in Morse-kode, maar ons het nooit die taal van Morse-kode geleer nie, so die onophoudelike beep-beep pyn eindig onaangenaam. Dit pla ons, maak ons ​​onrustig. Die ding is dit beep-beep probeer om ons te waarsku dat daar 'n kraak in die romp van die skip is wat nodig is om aan te sluit.

Die gekodeerde taal van die liggaam

Hoe word die liggaam saamgevoeg? En wat is die rol van elk van die dele en organe wat dit saamstel en sy bestaan ​​en funksionering ondersteun?

Ons gaan nou deel van ons liggaam neem en dit in detail bestudeer. So vind ons die geheime kodes wat ons toelaat om sy boodskappe te ontsyfer.

Die onderste ledemate

Die onderste ledemate bestaan ​​uit twee dele, die bobeen (dye en femur) en die onderbeen (kalf, tibia en fibula), en drie belangrike asse wat hul hoofgewrigte is. Hulle eindig in 'n meesterlike stuk - die voet.

Die gewrigte wat die voet, die onderbeen, die bobeen en die bolyf verbind en artikuleer, is die heup, die knie en die enkel. Wat is die primêre fisiologiese rol van ons bene? Hulle is wat ons toelaat om te beweeg, om vorentoe of terug, van een plek na die ander, en natuurlik na ander toe te gaan. Daarom is hulle ons mobiliteitsagente wat ons in verhouding tot die wêreld en met ander mense stel. Die "gemeenskaplike" simboliek van die been is baie sterk. Dit is die been wat moontlik byeenkomste, vergaderings, kontakte en beweging vorentoe maak. Ons bene is dan ons agente van verhoudings.

Laer Limb Kwessies

In 'n baie algemene sin, wanneer ons spanning of pyn in die bene het, beteken dit dat ons spanning het in ons verhoudings met die wêreld of met iemand. Ons het probleme om vorentoe of agteruit te beweeg in die verhoudingsruimte van die oomblik. Hoe meer presies ons die plek in die been kan bepaal, hoe meer sal ons die tipe spanning wat ons ervaar, kan verfyn en hoe meer waarskynlik ons ​​dit sal verstaan.

Die Heup

Die heup stem ooreen met die primêre, basiese, "moeder" gewrig van die onderste ledemate. Dit is van die heup dat alle moontlike beweging van hierdie ledemate begin. Dit verteenwoordig ook die basiese as van ons verhoudingswêreld. Ons noem dit die "deuropening van die relasionele onbewuste", die punt waardeur die elemente van ons onbewuste na die bewuste na vore kom.

Ons diepste planne, ons oortuigings oor wat verband hou met ander en die wêreld, en die manier waarop ons ons verhoudings ervaar, word somaties voorgestel deur die heup. Enige versteuring - bewus of nie - in hierdie areas sal repercussies op die terrein van een van ons heupe hê.

Hip Issues

Probleme met die heup - pyn, spanning, blokkasies, artrosse - wys vir ons dat ons deur 'n situasie beweeg waar die basis van ons diepste oortuigings in die gedrang kom. Wanneer die heup laat gaan, beteken dit dat ons diep innerlike ondersteunings, ons diepste gewortelde oortuigings wat ons tot die lewe verbind, ook laat gaan. Kwessies van verraad of verlating kom na die oppervlak, of ons eie of iemand anders is.

As dit 'n kwessie van die linker heup is, het ons die geval van 'n ervaring van verraad of verlating met yang (vaderlike) simboliek. Ek dink hier aan 'n persoon genaamd Sylvie wat gekom het om my te sien oor 'n probleem van artrosse in haar linkerheup net voor dit opgedoen het. Nadat sy haar oor haar fisiese lyding vertel het, het ek haar tot die hart van die probleem gelei. Nadat sy 'n bietjie meer oor haar lewe gepraat het, het ek gevra: "Watter man het jou verraai of jou in die laaste paar maande laat val?"

Ten spyte van haar verrassing, het sy my vertrou dat sy haar man drie jaar gelede verloor het, maar sy het geen verband tussen hierdie twee dinge gesien nie. Ek het haar die onbewuste proses wat al die tyd geneem het om op hierdie manier vrygelaat te word, geleidelik aan haar verduidelik. Sy het toe erken dat sy inderdaad die verdwyning van haar man as 'n verlating ervaar het en as iets onbillik was.

Na twee sessies van harmoniseringsmassage en werk op hierdie geheue, is haar heup vrygestel tot die punt dat sy in die tweede week twee volle dae kon gaan sonder om die geringste pyn te voel. Haar vrese en haar professionele verpligtinge het haar egter gedwing om die besluit te neem om die operasie te ondergaan, wat 'n "volledige sukses" was en die pyn gestuit het.

Maar een en 'n half later kom sy terug om my vir dieselfde probleem te sien, hierdie keer in die regterheup. Dit was duidelik dat sy geen van die vorige interne spanning vrygestel het nie. Die wond in die siel het nie genees nie en dit het 'n ander punt in die liggaam gesoek waar dit hom kon uitdruk.

Ek het haar verder gestoot om oor haar ervaring te praat en uiteindelik het sy erken dat sy na die verdwyning van haar man ernstige twyfel gehad het oor sy getrouheid en gedink het hy het haar bedrieg. Sy was in haar posisie as sy vrou verraai.

Dit was dus nie verbasend nie dat die onbewuste nodig gehad het om hierdie onopgeloste wond, wat twyfel oopgehou het, in 'n heup te stuur. As dit die regte heup is wat betrokke is, het ons die geval van 'n ervaring van verraad of verlating van yin (moederlike) simboliek. Hierdie keer het haar pyn na regs heup gegaan omdat haar vroulikheid op die spel was, maar dit het ook gegaan omdat die linker heup nie meer kon praat nie.

© 2018 deur Michel Odoul & Inner Traditions Intl.
Vertaal uit: Dis-moi où jy as mal, jy moet dit doen.
Herdruk met toestemming van die uitgewer,
Genesingskuns Pers. www.InnerTraditions.com

Artikel Bron

Wat jou ape en pyne jou vertel: Kries van die liggaam, boodskappe van die siel
deur Michel Odoul

Wat jou ape en pyne jou vertel: Kries van die liggaam, boodskappe van die siel deur Michel OdoulAanbieding van sleutels om te ontsyfer wat die liggaam ons probeer vertel, wys die skrywer dat ons kan leer om fisieke kwale te sien, nie as iets wat deur toeval of lot veroorsaak word nie, maar as 'n boodskap van ons hart en siel. Deur die energie en patrone wat hulle wys, vry te stel, kan ons terugkeer na 'n toestand van gesondheid en vorentoe beweeg op ons pad deur die lewe.

Kliek hier vir meer inligting en / of om hierdie paperback boek te bestel (Of die Kindle uitgawe)

Oor die skrywer

Michel OdoulMichel Odoul is 'n shiatsu- en psigoenergetiese medisynepraktisyn, sowel as die stigter van die Franse Instituut van Shiatsu en Toegepaste Fisiese Sielkunde. Hy het op verskeie gesondheidskonferensies deur die wêreld verskyn, insluitend die 2013 internasionale vergadering van Akupunktuurs sonder Grense. Hy woon in Parys.

verwante Boeke

{amazonWS: search index = Boeke; sleutelwoorde = boodskappe van die liggaam; maxresults = 3}

enafarzh-CNzh-TWnltlfifrdehiiditjakomsnofaptruessvtrvi

volg InnerSelf op

Facebook-ikoonTwitter-ikoonrss-ikoon

Kry die nuutste per e-pos

Emailcloak = {af}

UIT DIE REDAKTEURS

Die dag van rekoning het aangebreek vir die GOP
by Robert Jennings, InnerSelf.com
Die Republikeinse party is nie meer 'n politieke party in Amerika nie. Dit is 'n buite-egtelike pseudo-politieke party vol radikale en reaksionêre persone, met die verklaarde doelwit om te ontwrig, te destabiliseer en ...
Waarom Donald Trump die grootste verloorder van die geskiedenis kan wees
by Robert Jennings, InnerSelf.com
Opgedateer 2 Julie 20020 - Hierdie hele pandemie van die coronavirus kos 'n fortuin, miskien 2 of 3 of 4 fortuin, almal van onbekende grootte. O ja, en honderde duisende, miskien 'n miljoen mense, sal sterf ...
Blou oë vs bruin oë: hoe rassisme aangeleer word
by Marie T. Russell, InnerSelf
In hierdie Oprah Show-episode van 1992 het die bekroonde anti-rassisme-aktivis en opvoeder Jane Elliott die gehoor 'n moeilike les oor rassisme geleer deur te demonstreer hoe maklik dit is om vooroordele te leer.
'N Verandering gaan kom ...
by Marie T. Russell, InnerSelf
(30 Mei 2020) Terwyl ek die nuus oor die gebeure in Philadephia en ander stede in die land bekyk, smag dit na my hart. Ek weet dat dit deel is van die groter verandering wat plaasvind ...
'N Gesang kan die hart en die siel ophef
by Marie T. Russell, InnerSelf
Ek het verskillende maniere om die duisternis uit my gedagtes te verwyder as ek agterkom dat dit ingekruip het. Een is tuinmaak of tyd in die natuur deurbring. Die ander is stilte. 'N Ander manier is om te lees. En een wat ...